برای درست کار کردن سایت نیاز داریم تا کوکی خود رو تایید کنید

با حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز پروژه فیبرنوری کلید خورد


تاریخ انتشار : 1400/11/26    ساعت انتشار : 10:17

در آستانه میلاد باسعادت مولای متقیان علی (ع)، با حضور دکتر زارع پور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز پروژه فیبرنوری کلید خورد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی اپراتورچهارم مخابراتی کشور: تست سرعت چند صد مگابیتی کلان‌پروژه فیبر نوری کشور طی مراسمی با حضور وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونین وزارتخانه،آقای رضا خضردوست مدیرعامل محترم اپراتورچهارمخابراتی کشور (ایرانیان نت) و مدیران جامعه فناوری اطلاعات در آستانه میلاد با سعادت مولای متقیان علی علیه السلام انجام شد.

تست سرعت چند صد مگابیتی کلان‌پروژه فیبر نوری اجرای پروژه ملی شبکه فیبر نوری خانگی و کسب و کارها با هدف توسعه ارتباطات ثابت و افزایش سرعت اینترنت آغاز شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی اپراتور چهارم مخابراتی کشور ، امروز و در آستانه شب ولادت حضرت علی علیه السلام با حضور آقایان دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، رضا خضردوست مدیرعامل ایرانیان نت و مدیران اپراتورهای ثابت و همراه و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی و جمعی از معاونین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کلان‌ پروژه شبکه فیبر نوری جهت توسعه ارتباطات ثابت خانگی و کسب و کارها و افزایش سرعت اینترنت آغاز شد

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار است تا پایان دولت سیزدهم تعداد ۲۰ میلیون پورت اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری به کاربران واگذار شود.

امروز در این مراسم به صورت نمادین کار واگذاری ۵۰۰ هزار پورت اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری(FTTx) از شهرهای مشهد و قم آغاز شد.

با انجام تست سرعت چند صد مگابیتی بر ثانیه و بیشتر از آن برای این فناوری در این مراسم نشان داد که با واگذاری تدریجی پورت‌های پرسرعت فیبر نوری، مردم شاهد تحول نوینی در سرعت اینترنت ثابت خواهند بود.

براساس گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت ایرانیان نت، اپراتورچهارم مخابراتی کشور از جمله ستون های این «طرح بزرگ ملی» است طرحی که وزیر محترم ict برای نشان دادن اهمیت این طرح گفت باید این ایام دو جشن و دو تبریک به ملت عزیزمان عرض کنیم یکی میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علیه السلام و دیگری طرح انتقال دیتا بر بستر فیبرنوری که دستکم بیست میلیون نفر از آن بهره مند می شوند. گفتنی ست با توافق اصولی شرکت ایرانیان نت و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران (که از سهامداران عمده ایرانیان نت نیز بشمار می رود) قرار است انتقال شبکه درون استانی توسط اپراتورچهارم مخابراتی کشور انجام گیرد و این نقش ایرانیان نت را در این پروژه ملی بیش از پیش پررنگترخواهد کرد ایرانیان نت بطور عمده اینترنت مبتنی بر بستر فیبرنوری را به اپراتورها، اف سی پی ها و همچنین پَپ ها واگذار خواهد کرد تا به مصرف کنندگان خانگی و صاحبان کسب و کار واگذار شود.

این نقش علاوه بر راه اندازی عنقریب بزرگترین دیتاسنتر ایران که نقش استراتژیکی در مجموعه «شبکه ملی اطلاعات» برعهده خواهد داشت توسط ایرانیان نت و شریک تجاری اش های وب موقعیت اپراتورچهارم مخابراتی کشور را بیش از پیش در فضای آی سی تی کشور برجسته خواهد کرد این اهمیت را امروز می شد در مراسم آغاز پروژه فیبرنوری در مواجهه مسولان ارشد جامعه آی تی با آقای رضاخضردوست مدیرعامل محترم اپراتورچهارمخابراتی کشور ملاحظه کرد بسیاری از مدیران از تلاش بی وقفه ایشان طی کمتر از دوسال گذشته صمیمانه سپاسگزاری کردند. ایرانیان نت با کوشش بسیار و همراهی شریک تجاری اش شرکت های وب در جامعه آی سی تی میهن اسلامی مان می درخشد و دیگر نقش های غیرقابل انکاری را عهده دار شده و با اتکا به خدای منان برعهده خواهد گرفت بطوریکه این تلاش ها و برداشتن گام های استوار از نگاه تیزبین وزیر جوان و خوش فکر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاران ارشد ایشان نیز پنهان نماند. پرچم برافراشته ایرانیان نت همانطور که در تصویر ملاحظه می کنید در بین نمادهای بزرگترین نام های فناوری اطلاعات می درخشد. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اپراتور چهارم مخابراتی کشور ضمن تبریک این موفقیت درخشان میلاد تجسم عدالت و انسان کامل حضرت امام علی علیه السلام را به همه مسلمانان، شیعیان بویژه ملت خداجوی ایران تبریک و تهنیت عرض می کند.
#فیبرنوری

دوشنبه ۲۵ بهمن 1400